DIY vonios bomba

Sveiki mano mieli skaitytojai,

šiandien noriu su jumis pasidalinti DIY to, ką jau esu išbandžiusi anksčiau – vonios bombų ar burbulų gamyba. Kartais atrodo tereikia tik kažko gaivaus, kad atsigautum ir pati, na o jei tą patį pasidarai savo rankomis – dar geriau. Taip pat turiu paminėti, jog nepyktumėte dėl nuotraukų kokybės, gamybos procesas prasidėjo jau temstant, o baigėsi jau sutemus, tai ir nuotraukų kokybė ne visur yra tokia, kokios tikėtąsi. Ko mums reikės?

_MG_9808

  • kukurūzų krakmolo vieno puodelio (250ml)
  • sodos apie puse puodelio (125ml)
  • alyvuogių, migdolų ar kt aliejaus (dėti stebint, kada masė įgauna atitinkamą, kietesnės tešlos tekstūrą, tarp 50-100ml)
  • citrinos rūgšties, būtinai sausos (3 arbatiniai šaukšteliai)
  • maisto dažų, tinka tiek skysti, tiek sausi (nebūtina)
  • eterinio aliejaus (svarbu natūralus, kvapų pasirinkimas pagal skonį. O aš šį kart naudojau apelsinų ir mėtų eterinius aliejus)
  • formelės (tinka silikoninės keksiukų, plastikinės kalėdinių žaisliukų formos ir kitos, iš kurių išimti produktą nebūtų sunku)

Taigi, pirmiausia į indą suberiame kukurūzų krakmolą, sodą ir rūgštį, viską sumaišome.

_MG_9814

_MG_9822

Toliau dedame aliejų – aš naudojau migdolų aliejų, kadangi jo turėjau namie, bet kaip ir sakiau, jo pasirinkimas priklauso nuo jūsų pačių, tam tikrai tinka ir paprastas gerasis nerafinuotas alyvuogių aliejus. Nuotraukoje matomo aliejaus kiekio, deja, neužteko, kas atsitiko, matysite žemiau.

_MG_9825

Jei neplanuojate naudoti dažų, šį žingsnį praleiskite. Supylus ir išmaišius aliejų, aš pyliau dažus -nenustebkite jei naudojant skystus, jie pradės šnypšti ar kažkaip reaguoti, išsimaišius viskas bus tvarkoje. O jei naudojate sausus maistinius dažus – juos dėkite kartu su pirmaisiais sausais produktais.

_MG_9830

Išmaišius masė atrodė taip:

_MG_9836

Kadangi norėjau ryškesnės spalvos, dažų ipyliau kiek daugiau.

O tada atėjo metas lašinti eterinius aliejus (nežinau kaip kiti aliejai, bet šie, kuriuos turiu yra lašinami po lašelį). Reikia paminėti, kad svarbu nepersistengti ir įlašinti kokius 5, to tikrai pakanka. Na, o aš pamoką išmokau sunkiuoju būdu – įlašinau jų bent 20. Poveikis buvo toks, kad visas mano kambarys dar dvi dienas kvepėjo mėtomis. Kadangi planavau maišyti mėtų ir apelsinų aromatus, ipyliau ir pastarojo, tačiau tie penki lašeliai visiškai prapuolė mano mėtinėje “tešloje“.

_MG_9844

Taigi, viską išmaišius laikas dėti į formeles.

_MG_9850

Jei dedate į tokį burbulą, kokį turiu aš – dėkite taip, jog abi pusės būtų kupinos, bedėdami nepamirškite suspausti, kad kuo daugiau masės tilptų. Dedant į keksiukų ar kitas ne dvigubas formas dėkite po tiek kiek norite, tačiau labai svarbu visą masę supresuoti šaukštu ar rankomis.

_MG_9854

_MG_9856

Kadangi šiuos burbulus esu dariusi ir anksčiau, tai turėjau vilties juos suspaudusi labai gražiai išimti ir padėti ant popieriaus, kol padarysiu visus ir ateis laikas pakuoti. Bet….

_MG_9863

Mano masėje buvo per mažai aliejaus, todėl mano išimtas burbulas atrodė būtent taip kaip nuotraukoje viršuje. Ką gi, bandysime dar kart. Sudedu visus bandymo likučius atgal į dubenį, įpilu dar nemažai aliejaus (tiesa sakant, visą, kurį turėjau buteliuke, na apie puse).

_MG_9866

Taip pat iš praeito karto turėjau tokią problemą, jog viena pusė nesukibo su antrąja ir mano vonios burbulai tapo labiau pusburbuliai, kas manau irgi yra gan įdomu ir atrodo kitaip. Taigi, maišydama “tešlą“ pradėjau svarstyti ko nepadarau, kad manieji nesigauna tokie, kokie turėtų, taip pradėjau naršyti po youtube ir atradau vieną pasiūlymą – burbulą įdėti į kamerą valandai, bet valanda negelbėjo ir man vėl gavosi du mažyčiai pusinukai, todėl į formelę sudėjau antrą porciją ir įkišau į šaldymo kamerą bent parai. Ir tada man pasisekė.

Kaip gavosi mano “šedevrai“, matote nuotraukoje apačioje. Kadangi dariau juos sau, todėl pakuodama nepersistengiau, na ir nuo transportavimo jie šiek tiek aptrupėjo, bet galutinis rezultatas nenuvylė.

_MG_9964

Tikiuosi, jog šis įrašas jums patiko, todėl linkiu geros dienos ir smagių eksperimentų.

xxx

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: